iPhone 11
Ezt az alkatrészt cseréljük, ha telefonálás közben nem sötétedik el a kijelző, és a fülünkkel össze vissza nyomkodjuk a képernyőt hívás közben. (fényérzékelő hiba)
Illetve akkor is, ha video telefonálás közben a hívott fél rosszul, vagy egyáltalán nem hallja amit mi beszélünk. Például FaceTime, Messenger vagy Viber videóhivásokkor.
A hiba elsősorban ázás, pára, fizikai behatás esetén jön elő.
FONTOS: az alkatrész cseréjét követően nem fog működni az arcfelismerés funkció ( Face ID)
Akkor cseréljük az iPhone 11 készülék előlapi kameráját, ha homályos képeket készít a telefonunk, ha lefagy a kamera használata közben, vagy egyáltalán meg sem nyílik az előlapi kamera.
A kamera hiba előjöhet folyadék kár, vagy külső fizikai behatás hatására, mint a törés, ütődés.
FONTOS: az alkatrész cseréjét követően, nem fog működni az arcfelismerés funkció (Face ID)
iPhone 11 töltéscsatlakozót akkor cserélünk, ha a telefonunk egyáltalán nem reagál a töltésre, vagy csak ha bizonyos pozícióban veszi a töltést. Ha a töltőrész nagyon ki van kopva, és nem megfelelően csatlakozik bele a töltőkábel.
Akkor is ezt az alkatrészt cseréljük, ha telefonálás közben egyáltalán nem, vagy csak nagyon halkan hallanak minket. Esetleg arra panaszodban, hogy olyan mintha távolról hallanák a hangunkat, vagy olyan mintha egy dobozból beszélnénk. A hibák okai lehetnek a folyadék kár, bármilyen folyadék, víz üdítő alkohol belekerül a készülékbe, vagy fizikai behatás, mint pl. leesik a készülék miközben a töltőn van, vagy hirtelen rántjuk ki a töltőt a csatlakozóból.
Hátlapi kamerát akkor cserélünk iPhone 11 készülékben, ha homályos képeket készít, ha lefagy a telefon. kamera használata közben, ha nem tud fókuszálni, vagy ha egyáltalán nem működik. Akkor is kamerát kell cserélni, ha törött a kamera lencse, és már bejutott a por a kamerához, és nem készít már lesz szép képeket. Ebben az esetben viszont, együtt érdemes a kamerát és a lencsét és cserélni, mert ha továbbra is törött marad az üveg, továbbra is fenn fog állni a probléma, hogy belekerül a szennyeződés és rossz minőségű képeket fog készíteni a telefonunk.
A kamera hiba általában külső fizikai behatástól jön elő, illetve előjöhet folyamatos rázkódás esetén, pl motorozáskor amikor a készülék a kormányhoz van rögzítve (képstabilizátor hiba).
Akkor kell cserélni ezt az alkatrészt, ha nem működik az iPhone 11 készülékünkben a be-ki kapcsoló gomb, vagy ha már be sem lehet nyomni, vagy be van szorulva. A szorulás esetében viszont mindig meg kell nézni, nem e abból adódik a hiba, hogy el van deformálódva maga a készülék ház, vagy olyan ütést kapott aminek következtében nem lehet megnyomni a bekapcsoló gombot. Ha meg van ütődve a készülék ház, akkor nem biztos hogy elég csak a gombot cserélni, maga a ház cseréje nélkül.
Abban az esetben kell iPhone 11 készülék házat cserélni, ha zsebben tartjuk a telefonunkat és ráülünk véletlenül. Vagy egy nagyobb erősebb ütésnél is elferdülhet, deformálódhat a készülékünk. Azért lehet szükséges a csere, mert egy ferde iPhone 11 készülékbe nem illeszkedik megfelelően a kijelző, feszül, így sokkal könnyebben el fog törni akár egy kisebb ütődés vagy esés következtében. Ha pedig nagy a hajlás akkor az alaplap is sérülhet és akár maga a készülék is tönkre mehet.
Már akkor is érdemes kicseréltetni a kamera lencsét ha repedt vagy csak kicsit törött, mert ha bekerül a hátlapi kamerához a kosz vagy a por, mikrokarcok keletkezhetnek rajta, ami pedig homályos, tökéletlen képeket eredményezhet. Ha ez megtörténik, akkor viszont már hiába cseréljük ki csak a kameralencsét, sajnos a hátlapi kamera is cserére szorul ha újra tökéletes képeket szeretnénk készíteni.
Beszédhangszóró: 4.999.-
Mikrofon: 4.999.-
Töltéscsatlakozó: 4.999.-
Általános készülék karbantartás: 7.999.-
Bevizsgálást abban az esetben kell elvégeznünk, amikor nem derül ki egyértelműen mi lehet a probléma, Akkor ha nem kapcsol be a készülék, vagy ha annyira össze van törve, hogy nem lehet tesztelni a készüléket átvételkor, és nem biztos, hogy működik a minden funkciója, nem sérültek e meg belső alkatrészei.